poniedziałek, 15 września 2014

Podbrdo: Góra Objawień (2014)

Miejsce pierwszych objawień Matki Bożej znajduje się kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym Podbrdo. Dzisiaj to miejsce nazywane jest Górą Objawień. Od domów do samego miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, przy której w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające radosne i bolesne tajemnice różańca (wykonane przez prof. Carmela Puzzola). W czerwcu 2002 roku tajemnice chwalebne różańca wykonane przez tego samego autora zostały umieszczone na przy ścieżce prowadzącej z miejsca objawień w kierunku Niebieskiego Krzyża. W 2008 roku ścieżki Góry Objawień oświetlono.
Na drodze do miejsca objawień, pomiędzy drugą a trzecią tajemnicą radosną, ustawiono wielki drewniany krzyż. Krzyż oznacza miejsce, w którym Matka Boża ukazała się trzeciego dnia objawień schodzącej ze wzgórza Mariji Pavlović. Wtedy Maryja powiedziała: Pokój, pokój, tylko pokój. Za Maryją był krzyż. Maryja płacząc powiedziała dwa razy: Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także pomiędzy ludźmi.


  
W miejscu objawień, w ich dwudziestą rocznicę postawiono figurę Królowej Pokoju wykonaną zgodnie ze wzorcem, który znajduje się przed kościołem parafialnym (dzieło Dino Felicio). 
U podnóża Góry Objawień znajduje się Niebieski Krzyż umieszczony tam w 1985 roku. W tym miejscu od 4 lipca 1982 roku regularnie spotyka się grupa modlitewna jednego z wizjonerów – Ivana.


Spotkanie z Podbrdo jest dla pielgrzymów spotkaniem z Matką Bożą dzięki odmawianej tutaj modlitwie różańcowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...