niedziela, 15 lutego 2015

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich czyli po chorwacku Nacionalni park Plitvička jezera to park narodowy w Chorwacji, położony w środkowej części kraju ok. 140 kilometrów od Zagrzebia niedaleko wschodniej granicy z Bośnią i Hercegowiną. Cały park zajmuje 295 km2. 


Park został założony w 1949 roku, a od roku 1979 znajduje się w spisie światowego przyrodniczego dziedzictwa UNESCO. Park Narodowy Plitwickie Jeziora jest najpopularniejszym Parkiem Narodowym w Chorwacji, zaliczanym do najwspanialszych atrakcji przyrodniczych w Europie. Jego największą atrakcją jest 16 tarasowo położonych jezior połączonych ze sobą licznymi wodospadami i kaskadami w otoczeniu pięknej przyrody - niezwykle bogatej i urozmaiconej flory i fauny.
Na terenie Parku wyznaczono wiele tras spacerowych o różnej długości i stopniu trudności: najkrótsze z nich zajmują do 2 godzin, na najdłuższe trzeba przeznaczyć nawet do 8 godzin wędrówki. Mimo upałów które panują w Chorwacji w letnich miesiącach temperatura w Parku wynosi zaledwie kilka stopni o poranku, a średnia dzienna temperatura w miesiącach letnich to nieco ponad 20°C. Jest to miejsce idealne dla szukających orzeźwienia i ochłody. Kolejna ciekawostka - na Jeziorach Plitwickich nakręcono film „Winnetou“.


W tym roku zapraszamy na dwie pielgrzymki, w programie których znalazło się zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich:

 
Medjugorje
Park Narodowy w Plitvicach oraz Dubrownik

  26
maja - 3 czerwca 2015
18 - 26 lipca 2015

600 ZŁ + 230 EURO


XXVI MiĘdzynarodowy Festiwal Młodych w Medjugorje
 
Marija Bistrica - Medjugorie - Dubrownik - Makarska Riviera -
Mostar - Wodospady Kravice - Plitwickie Jeziora

28 lipca - 8 sierpnia 2015
650 ZŁ + 250 EURO
  

Zapraszamy do pielgrzymowania z nami w 2015 roku!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...